top of page

RateGain Türkiye Temsilcisiyiz

Güncelleme tarihi: 15 Kas 2019

Otelinizin online ve satış gelirlerini arttırmayı amaçlıyorsanız kısaca Visible Hotels hakkında bilgi vermek istiyorum;


Otelinizin online ve satış gelirlerini arttırmayı amaçlıyorsanız kısaca Visible Hotels hakkında bilgi vermek istiyorum;

Globalleşme ve teknolojinin etkileri, rekabet koşullarının gün geçtikçe ağırlaşması ayrıca mikro pazarda yaşanan dalgalanmalar gibi sebeplerle (STR verileri) oteller, gelirlerini arttırma konusunda sıkıntılar yaşamakta ve karlılıkları azalmaktadır.

Kurucusu olduğum Visible Hotels, otellere, online satış kanalları yönetimi danışmanlığı, gelir ve bütçe yönetimi danışmanlığı, otel imaj yönetimi danışmanlığı, globalleşme yönetimi danışmanlığı ve otel genel yönetim danışmanlığı gibi gelir arttırıcı konularda hizmet veren bir şirkettir.

Faaliyet konularımızdan Online Kanal Yönetimi ve istendiği takdirde beraberinde Gelir Yönetimi çalışması öncelikle Rekabet Çemberi analizi (Guest reviews, market penetration ve average rate) ile başlamaktadır. Fiyatlandırma aşamasında hem rakip analizi hem de segmentlere göre otelin fiyatlandırma politikası göz önünde bulundurarak, otelin satış yönetimi ekibi ile senkronize çalışılmaktadır. Otelin mevcut tüm online satış kanallarının eksikleri tamamlanarak sistem algoritmasında öne çıkaracak şekilde düzenleme yapılmaktadır. Local yada Global pazarda otelin aktif olmayan ancak faydalı olacağı öngörülen tüm kanallara entegrasyonu sağlanmaktadır. Gelir yönetimi ile desteklenmesi talep edildiğinde, periyodik olarak gelir yönetimi ve doluluk planlama (Revenue&Forecast) toplantıları düzenlenmekte, gerçekleşen ve mevcut durumu detaylı olarak analiz edip, sonuç odaklı satış politikaları oluşturulmaktadır. Başarı için gereken disiplin ve bilinci profesyonel bir bakış açısı ile sağlamaktayız.

Otellerin gelir bütçeleri kadar gider bütçelerinin de öneminin farkındayız. Bazı işletmeler istemeyerek de olsa uzman kişilerin yüksek maliyetinden kaçınmak için daha düşük bilgi ve yetkinlikte kişilerle çalışmayı tercih edebiliyorlar. Bu tercih ise konuya yeterince hakim olmayan çalışanın, işletmenin rakipleri karşısında zayıf duruma düşmesine sebep olabiliyor. Her otel için gerekli olan bu konuda kalifiye çalışan veya yöneticinin işletmeye olan maaş, sigorta ve vergi yüklerinin de bilincindeyiz. Ancak çağımız teknoloji çağı… Yapay zeka ve robotların kullanıldığı günümüzde bu imkanlardan uzak durmak, yerinde saymak ya da rakiplerin gerisinde kalmanıza sebep olmaktadır. Online satış kanallarının her gün gelişen ve değişen yapısı, sürekli takibi gerektirmektedir. Turizm sektörü, tüketicinin otelden uçak biletine varıncaya kadar tüm rezervasyon işlemlerini online kanallardan, hatta mobil olarak yapması sebebiyle tamamen vizyon değiştirmiştir.

Visible Hotels olarak bu konuda sektörde mevcut ihtiyacı karşılama hedefiyle yola çıktık. Hem işletmeler rakiplerinden geri kalmayacaklar ve değişen teknolojileri anlık takip edip faydalanma imkanına sahip olacaklar hem de personel maaşı, sigorta, vergisi gibi otel sabit maliyetlerini yüklenmeden fatura karşılığı avantaj sağlayacaklardır.

Ayrıca; Globalleşme ve Karlılık ana başlıklarıyla konaklama sektöründe teknolojik çözümler sunan ve dünyaca bilinen RateGain’in Türkiye temsilcisi olarak faaliyet göstermekteyiz. İhtiyacınız olması durumunda Channel Manager, Rate Shopper, Rate Optimization, Reputation Management, Booking Engine gibi ürünler için en uygun fiyatı birlikte tespit edebiliriz.

Danışmanlık hizmeti verdiğimiz otellerin detaylı bir şekilde bütçe, fiyat politikaları gibi özel bilgilerine sahip olduğumuz için rekabet çemberindeki otellere hizmet vermemeyi prensip olarak benimsemekteyiz.

Konu ile ilgilenirseniz çalışma şeklimiz hakkında bilgi vermek ve otelinizin rakip analizine ilişkin bir sunum yapmak üzere ziyaretinize gelmek isteriz.

56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page