top of page

Başarı için özveri...

Bir yıl önce “Alışık olmadığımız yeni deneyimler” başlığı ile pandeminin olası ekonomik etkileri ve seyri ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. Süreci bir çok farklı tesiste gözlemleme imkanına sahip olmuş biri olarak pandemi öncesi ve sonrasına dair gerçekleşen değişiklikleri, doğamızda yer alan, içinde bulunduğumuz her koşula uyum sağlayan ve alışan insan psikolojisine etkilerini –biz turizmcileri- pandemi öncesi ve sonrası turizm sektöründeki iş akışını kısaca değerlendirmek istedim.

Krizleri fırsata çevirme felsefesi ile, uzun süredir ara vermeden yüksek devirde çalışan belki de yorgun olan tesisler, umarım bu süreci renovasyon ve değişikliklerle değerlendirme şansı yakalamışlardır. Zira çarklar dönmeye, yaralar sarılmaya başlandığında bunu uzun süre yapma fırsatımız olmayacak. Çetin rekabet koşulları içinde değişen tüketici tercihleri ile arzımızın maksimum oranda uyuşması ise daha hızlı iyileşme ve istikrarlı toparlanma süreci yaşamamıza yardımcı olacaktır.

Bizim işimiz meşakkatlidir, özveri gerektirir. Hepimiz bu özveriyi hiç tereddüt etmeden, yıllarca gösterdik. Yorulduğumuzu da kabul ediyorum. Ancak bu süreçte de açık olan, risk alan, ayakta kalmaya çalışan, kapatmamak için direnen yatırımcı ve yöneticileri canı gönülden tebrik ederken yaşadıkları en büyük hayal kırıklığının, durumu kavrayamayan yorgun personelden kaynaklandığını da üzüntüyle gözlemledim.

Hepimiz biliyoruz ki sektörde kartlar yeniden karıldı. Oyunda kurallar değişti. Çok üzülerek ifade ediyorum ki uzunca süre eski organizasyon şemalarına sadık olarak çalışma fırsatı yakalayamayabiliriz. Doğru olanın ve farkına varmamız gereken hususun önümüzdeki süreçte, serinkanlı davranarak, işletme menfaatlerine en uygun şekilde hareket etmek olduğunu vurgulamak isterim. Hep deriz ya hepimiz aynı geminin içindeyiz diye, işte şu an o geminin yüzmesi mevcudiyetimiz için birincil şartı durumunda olduğunu önemle hatırlatmak isterim. Yapmamız gereken hayatımıza giren yeni çalışma modeline hızlıca adapte olup, zaman kaybetmeden mikro ve makro anlamda kayıpların giderilmesi için var gücümüzle çalışmak olmalıdır.

Visible Hotels olarak danışmanlığını yaptığımız tesislere, toparlanma sürecinde de desteğimizi maksimum oranda vermeye devam ediyoruz.

Best Regards / Saygılarımla,

Bora YILDIRIM

Managing Director

+90(535)7305388


15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page